Marmara Üniversitesine Yakın Yurt | İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

05.05.2021

Marmara Üniversitesine Yakın Yurt

Marmara Üniversitesine Yakın Yurt

Marmara üniversitesine yakın yurt, Göztepe’deki yerleşkede okumaya hak kazanan öğrencilerin internet üzerinde arama yaptığı konuların başında geliyor. Öğrenciler en az 4 yıl geçirecekleri bu yerlerde hayatlarının en güzel yıllarını yaşamayı umuyorlar. Zira fakülte yılları öğrenciliğin ve kişilerin hayatındaki en güzel yılları oluşturmaktadır. Ayrıca Marmara Üniversitesin ülkemizin en güzide ve  önemli üniversitelerin başında geliyor. Bu nedenle bir hayli yüksek puan ve sıralama ile öğrenci kabul eden üniversite, gençler arasında oldukça popüler. Bu da öğrencilerin ve ailelerin iyi bir yurt aramalarına neden olurken Marmara Üniversitesine yakın yurt arama çalışmaları anlamına geliyor.

Hayal ettiğimiz üniversiteyi kazandınız yani Marmara Üniversitesi, kaydınızı yaptırdınız ve kalacak yer arıyorsunuz. Dolayısı ile Marmara Üniversitesi'nin yakın yurt arayış içerisine girdiniz üniversiteye yakın yurtları bulmanın çok kolay bir yolu var.  Bunun için ilk olarak yapmanız gereken şey Üniversitesi ya da fakültemizin nerede olduğunu öğrenmek. 

Daha sonra bu yerleşim yerlerine yakın kaliteli yurtlar aramanız gerekebilir.  Ancak Burada dikkat etmeniz gereken husus gitmeyi düşündüğünüz yurdun referansları ya da daha önce orada kalmış kişilerin tavsiyeleri olacaktır.  Yurt öğrenciler için öğrencilik hayatı boyunca konaklayacakları önemli bir yuvadır.  Bu da yurt konusunda dikkatli olmamız gerektiği anlamına gelir.  Öyle ki bal Yurtlar öğrencilerin hayatını kolaylaştırırken bazı Yurtlar ne yazık ki öğrenciler için aynı konforu ve rahat yaşamı sağlamakta başarısız olabilir. Yurtlar bulundukları ilçeye öğrenci sayısına kapasitelerine sahip oldukları alana ya da verdikleri çeşitli hizmetlere göre birbirinden farklılık gösterir.  Bazı yurtlarda hem kız hem erkek karışık olabilirken bazıları erkek yurtları bazıları da kız yurtları olarak ayrılabilir.  Özel Yurtlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bu yüzden  standartları yerine getirmek mecburiyetleri vardır yine de özel yurtlar fiyatları ve imkanları birbirinden farklıdır.  Yurt seçmek bu sebepler nedeniyle önemli bir aşamadır.  Öğrenciler ise ilk olarak üniversiteye yakın yurtları tercih etmektedir. Marmara Üniversitesi yakınlarında hem kız öğrenci yurtları hem de erkek öğrenci yurtları yer almaktadır. Bu yurtların ortak özelliği ise merkeze yakın ve ulaşım imkanının gelişmiş olmasıdır. Bunun yanı sıra fakültenin imkanlarından faydalanabilmeleri ve iş bulma kolaylığı ya da 7/24 toplu taşıma araçlarına yakın olmalarıdır.

İstanbul Üniversite kazanan gençler arasında en popüler illerden biridir yüksek yaşam standartları iş olanakları kalite ve üniversitelerin burada olması nedeniyle kültürel ve sosyal etkinlikler zenginliği faaliyetleri tarihi modern ne gibi pek çok cazibesi bulunmaktadır. İstanbul'da yerli  ve yabancı öğrenci nüfusu oldukça yüksektir. Bu da ailemin evlerde yaşamalarını istemeyen öğrencilerin için yurt arayışlarını etmektedir. Kısaca hem eğitim Hem de sosyal aktiviteler nedeniyle İstanbul'da öğrenci oldukça popülerdir. Ancak öğrencilerin hayatı atıldıkları bu dönemde ailelerinden uzak yurtlarda kalırken iyi bir seçim yapmaları da önemlidir. Türkiye’nin en iyi Üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi’ne yakın yurtlarda kalmak bu nedenle önemlidir.